PROJEKT FORESIGHT - staże i szkolenia

Forum kontaktów przemysłu z uczonymi; inicjatywy gospodarcze
Iga
Posty: 3

PROJEKT FORESIGHT - staże i szkolenia

Post#1 » 15 lis 2011, wt, 01:13

Co to jest foresight?

Fore znaczy po angielsku „przód” lub „naprzód”, sight – „widok”. Najprościej rzecz ujmując, foresight to prognozowanie, zdolność przewidywania. Żeby jednak przewidywać, potrzebne są odpowiednie narzędzia. Celem Projektu „Foresight” jest właśnie stworzenie takich narzędzi. Poprzez zapoznanie naukowców z metodami foresightowymi i ukierunkowanie badań na praktykę gospodarczą, projekt ma zmniejszyć rozdźwięk pomiędzy badaniami naukowymi a zapotrzebowaniem ze strony przedsiębiorstw.

Założenia projektu

Uczestnicy w trakcie trwania projektu uzyskają kompetencje niezbędne do przeprowadzania procesów foresightu, wzbogacą także swoje umiejętności w zakresie prowadzenia projektów badawczych. Warsztaty i staże w przedsiębiorstwach pozwolą nie tylko przetestować uzyskaną wiedzę w wymiarze praktycznym, ale będą także okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń między środowiskiem naukowym a sferą biznesu. Projekt dostarczy wiedzę o metodach współpracy z biznesem, pomoże również wykształcić takie umiejętności, jak planowanie strategiczne czy zarządzanie ryzykiem i rozwojem.

Projekt będzie realizowany w okresie od 1 września 2011 r. do 30 września 2012 r. Skierowany jest do pracowników naukowych jednostek naukowych województwa wielkopolskiego oraz pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych uczelni wielkopolskich, którzy pragną podnieść kwalifikacje z zakresu foresightu.

Projekt zakłada realizację 80-godzinnych cykli szkoleniowych, a także odbycie ośmiogodzinnych warsztatów z zakresu przedsiębiorczości, które zostaną poprowadzone przez Partnera projektu - praktyków z Wielkopolskiego Związku Pracodawców Prywatnych. Przewidziano również staże dla 14 spośród 70 uczestników projektu.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową projektu, http://foresight.projekty-iz.pl/ a także do biura projektu w Instytucie Zachodnim przy ul. Mostowej.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/Projekt-Foresight/152842134812824[/url]

Wróć do „Biznes i Nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron