Jak zostać naukowcem?

Pozostałe sprawy dotyczące naukowców
marcio2007

Jak zostać naukowcem?

Post#1 » 10 paź 2009, sob, 12:33

Witam!
Jestem w 1 klasie Liceum. Interesuje się astronomią, fizyką oraz dziedzinami pokrewnymi. Czytam dużo książek jak i stron internetowych na ten temat. W przyszłości chciał bym zostać naukowcem najchętniej TOE ale równie chętnie z dziedzin fizycznych.

Na jakie studia mam pójść abym mógł zostać takim naukowcem?

Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Re: Jak zostać naukowcem?

Post#2 » 17 paź 2009, sob, 23:42

marcio2007 pisze:Witam!
Jestem w 1 klasie Liceum. Interesuje się astronomią, fizyką oraz dziedzinami pokrewnymi. Czytam dużo książek jak i stron internetowych na ten temat. W przyszłości chciał bym zostać naukowcem najchętniej TOE ale równie chętnie z dziedzin fizycznych.

Na jakie studia mam pójść abym mógł zostać takim naukowcem?
Bycie naukowcem to nie jest kwestia studiowania konkretnego kierunku, ale studiowania w ogóle.
Każde studia na rzetelnej uczelni powinny Ci pozwolić nabyć nawyki prawdziwego naukowca (w odróżnieniu od pracownika naukowego, naukowiec to coś więcej niż tylko rzemiosło).

Już tu na Forum chyba pisałem co czyni naukowca (uczonego). Nie jest to tylko wiedza lub umiejętność posługiwania się warsztatem "naukowym".
Nie boję się motyla Lorenza...
Ale kto powiedział, że ten motyl jest tylko jeden?

Wróć do „Inne”