pogodny poranek ale dzień do niczego ???

Zagadki i ciekawostki popularnonaukowe; pytania laików; fantastyka; "zwariowane" koncepcje; pomysły nie z tej ziemi...
pierszczanin
Posty: 1

pogodny poranek ale dzień do niczego ???

Post#1 » 10 lis 2007, sob, 16:39

witam !!!

zaobserwowałem takie zjawisko, że (przynajmniej tak u mnie jest) na wieczór i noc chmury z nieba znikają i rano do godziny około 9 jest niebieskie niebo a potem na nowo wracają i cały dzień jest pochmurno i tak czasami kilka dni pod rząd
Dlaczego akurat w nocy sobie idą ??

pozdrowienbia

jw2305
Posty: 19

Post#2 » 23 lis 2007, pt, 18:17

Dużym skrótem:

Jak powstaje chmura?
Promienie słoneczne wywołują wzorst ciepła na powierzchni ziemi któe następnie przenosi się w górę w stronę zimniejszych partii atmosfery przy okazji pociągając za sobą wodę pod postacią pary która w wyniku przyciągania się jej cząsteczek tworzy w górze chmury.

W ciągu dnia od wschodu słońca ziemia zaczyna się nagrzewać od jego promieni co wywołuje powyższe zjawisko. Po paru godzinach pojawiają się chmury. Pod wieczór światło słabnie, efekt także. W nocy chmury zaczynją prawie całkiem znikać.

Oczywiści dzieje się tak w przypadkach braku frontów atmosferycznych. Jeżeli wraz z wiatrem zostaną nad nas przesunięte zmasowane chmury (najczęściej warstwowe) z innych rejonów to mamy zachmurzenie bez względu na porę dnia, aż do dlaszego przesunięcia chmur bądź ich zurzycia się (wyparowania/wylania), co z reguły trwa w naszych klimatach od kilku godzin do kilku dni.
"Są dwie rzeczy nieograniczone - wszechświat i ludzka głupota" - Albert Einstein

Wróć do „Rozrywka intelektualna i paranaukowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron